Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

     baner-ostrowit18          by-cu-kolczy

Stara Kiszewa. Tarcza Polski - Masters Polska 2018

star kiszewa tarcza

Foto przedstawia Zamek Kiszewski z lotu ptaka.

1 lipca (niedziela) w Starej Kiszewie w Hali Sportowej, odbędzie się turniej sportowy o Tarczę Polski. Turniej zostanie rozegrany pod honorowym patronatem Wójta Gminy Stara Kiszewa Mariana Picka.

Turniej będzie rozgrywany wg obowiązujących przepisów gry - Baszka Méster Sport, z asem serce, w 3 kategoriach: drużynowej, par oraz indywidualnej pań i panów. Zawodniczki oraz zawodnicy rozegrają 5 rund po 32 rozdania. Dla uczestników turnieju przygotowano puchary i nagrody rzeczowe. Wszyscy uczestnicy turnieju Baśki otrzymają pamiątkowy button.

Tarcza Polski, jest trzecim turniejem zaliczanym do rankingu Masters Polska 2018, na który składa się cykl V turniejów. Na podstawie uzyskanych wyników i prowadzonego rankingu, organizatorzy wyłonią i nagrodzą najlepszych baśkarzy w Polsce.

Tarcza Polski, zostanie rozegrana w Gminnej Hali Sportowej w Starej Kiszewie, ul. Tysiąclecia 25a. Drużyny do turnieju (czteroosobowe) należy zgłaszać w dniu imprezy: 1 lipca, zapisy będą prowadzone od godz. 11:30 – 12:50. Turniej sportowy godz. 13.

Patronat honorowy:

Wójt Gminy Stara Kiszewa - Mariana Pick


Na turniej sportowy o Tarczę Polski, zaprasza Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Starej Kiszewie oraz Polska Federacja Baszka – Kop.

Gmina Stara Kiszewa leży na pograniczu Kaszub i Kociewia. Południowa część gminy znajduje się w strefie chronionego krajobrazu Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego, Borów Tucholskich i rzeki Wierzycy. Północna część gminy to strefa pięciu połączonych kanałami Jezior Polaszkowskich. Krajobraz gminy Stara Kiszewa należy do najbardziej malowniczych na Pomorzu. Podstawowym ich elementem są lasy, które zapewniają czyste, świeże i zdrowe powietrze. Znaczne i zwarte kompleksy leśne oraz jeziora i rzeki tworzą warunki do uprawiania turystyki pieszej i rowerowej oraz sportów wodnych. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą uciec od codzienności, miejskiego chaosu i wypocząć na łonie natury wśród malowniczych łąk, przepiekanych lasów obfitujących w dobra runa leśnego i czystych jezior.

masters polska logo

 

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg